Anasayfa / Hakkımızda

Hakkımızda

 

Istanbul Beylikdüzü’nde bulunan Medicana International İstanbul Hastanesinin 3. katında hizmet veren Tüp Bebek Merkezimiz 2008 yılından beri Doktor, Biyolog, Psikolog, Genetik Uzmanı, Hemşire, Koordinatör, Sekreter ve yardımcı personelden oluşan 20 kişilik kadrosuyla çocuk sahibi olmak isteyen çiftlere hizmet vermektedir.

Tüp Bebek Ekibimiz

 Prof. Dr. Selman Laçin

1964 Ankara doğumlu olan Dr. Selman Laçin ilk ve orta öğrenimini Ankara ve İstanbul’da tamamladıktan sonra 1988 yılında GATA Tıp Fakültesinden mezun olmuş ve 1996’da İzmir, Dokuz Eylül Üniversitesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı’ndan uzmanlığını almıştır. Yardımcı Doçent olarak başladığı Manisa Celal Bayar Üniversitesi’nde 2002 yılında Doçent olan Dr. Selman Laçin İsveç Karolinska Enstitüsü Kadın Hastalıkları ve Doğum Kliniğinde, Tel-Aviv Üniversitesi Yardımla Üreme Teknikleri ve Tüp Bebek Merkezinde ve Ankara GATA Tüp Bebek Merkezinde değişik sürelerde çalışmalarda bulunmuştur.
Yurt dışı ve yurt içi bilimsel dergilerde yayınlanmış 80 adet makalesi ve çok sayıda bilimsel tebliği ve 4 adet kitap yazımında bilimsel katkısı bulunan Dr. Selman Laçin 2004 – 2007 yılları arasında İstanbul Memorial Hastanesi Tüp Bebek Merkezinde çalışmıştır. 2007 – 2008 yıllarında İstanbul Medical Park Bahçelievler Hastanesi Tüp Bebek Merkezini kurarak sorumluluğunu yürütmüştür. Şubat 2008’de Medicana Sağlık Grubuna geçmiş ve Medicana International / Beylikdüzü Hastanesi Tüp Bebek Merkezini kurmuştur.
Yurt içinde ve dışında değişik mesleki ve sosyal kuruluşların üyesi olan Dr. Selman Laçin’in temel ilgi alanları Hormonal Bozukluklar, İnfertilite, Tüp Bebek ve Jinekolojik Endoskopik (Laparoskopik ve Histeroskopik) Cerrahidir.
2018 yılında İstanbul Biruni Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden Profesör ünvanı alan Dr. Selman Laçin halen aynı Üniversite’de Öğretim Üyesi olarak eğitim öğretim faaliyetlerine devam etmekte ve aynı zamanda Medicana International Beylikdüzü Hastanesi Tüp Bebek Merkezi’nin sorumluluğunu yürütmektedir. İyi derecede İngilizce bilen Dr. Selman Laçin evli ve iki çocuk babasıdır.

Op. Dr. Aysun Laçin

Op. Dr. Aysun Guney Laçin Denizli’de doğdu. İlk ve orta öğrenimini Denizli’de, Tıp eğitimini 1983 –1989 yılları arasında Ege Üniversitesi Tıp Fakültesinde tamamladıktan sonra. Kadın Hastalıkları ve Doğum ihtisasını Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi‘nde almıştır.
1998 – 2003 yılları arasında Denizli Erpa Tüp Bebek Merkezi’nde ve 2004 – 2007 yılları arasında İstanbul Memorial Hastanesi Tüp Bebek Merkezi’nde görev yapmıştır.2007-2008 yıllarında Medical Park Bahçelievler Hastanesi Tüp Bebek Merkezi’nde çalışmış ve Şubat 2008’den itibaren Medicana Sağlık Grubuna geçmiştir.Halen Medicana International Beylikdüzü Hastanesi Tüp Bebek Merkezinde Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı olarak çalışmaktadır.

 

 

 

Doç Dr. Hakan Koyuncu

Doç. Dr. Hakan Koyuncu  Tıp Fakültesi eğitimini Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi uzmanlık eğitimini Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi 1. Üroloji Kliniğinde tamamladı.Uzman doktor olarak Üroloji Uzmanı-Van Devlet Hastanesinde görev yaptı. Öğretim Görevlisi olarak Üroloji Uzmanı-Yeditepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Üroloji Anabilim Dalı. Yardımcı Doçent Dr olarak  Yeditepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Üroloji Anabilim Dalı. Doçent Dr olarak Yeditepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Üroloji Anabilim Dalı, Florence Nightingale Hastaneleri (İstanbul/Şişli/Ataşehir) halen Medicana İnternational İstanbul Hastanesinde Görev yapmaktadır.

 

 

 

 Dr. Rıdvan Seçkin

Dr. Rıdvan Seçkin Özen 1966 yılında İzmir’de doğmuştur. 1990 yılında GATA Gülhane Tıp Fakültesi’nden Tıp Doktoru olarak mezun olduktan sonra, GATA ve Pittsburgh Üniversitesi’nde çalışmalarını tamamlayarak Tıbbi Genetik alanında doktorasını yapmıştır. GATA Moleküler Genetik Laboratuarı’nda 2000 yılına kadar görev almış ve toplum genetiği, insan genomiği ve biyoteknoloji projelerinde yer almış, prenatal-postnatal moleküler genetik tanı uygulamaları yapmış ve sonrasında reprodüktif genetik ve insan embriyonik kök hücre alanlarında çalışmalarına devam etmiştir. Şikago’da bulunan Reproductive Genetics Institute’de Preimplantasyon Genetik Tanı alanında 6 yıl çalıştıktan sonra 2007 yılında Şikago’da bulunan Children’s Memorial Hospital Research Center – Northwestern Üniversitesi’nde Kök Hücre bölümüne geçmiştir. 2009 yılında İstanbul Genetik Grubu Genetik Tanı Merkezi’ni kurmuştur.

 

 

 

Gülden Çimen(Koordinatör)

Gülden Çakır İstanbul’da doğdu. İlk ve orta öğrenimini İstanbul’ da tamamlamıştır.Yüksek öğrenimine; Halkla ilişkiler üzerine devam etmektedir.1992 – 2004 Hattat Hastanesi2004 – 2007 Memorial Hastanesi2007–2008 Medikal Park Hastanesi’nde Tüp Bebek Merkezi sorumluluğu yapmıştır. 19 Ağustos 2008 tarihinden itibaren Halen Medicana International Beylikdüzü Hastanesi’nde Tüp Bebek Koordinatörlüğü görevine devam etmektedir.